Wzrost przychodów Miraculum w czerwcu o 74 proc. r/r


2022-07-11
Notowana na rynku głównym GPW firma kosmetyczna Miraculum w czerwcu br. wypracowała 3 366 tys. zł przychodów, co stanowi wzrost o 74 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. W omawianym okresie rekordowy wynik odnotował nowoczesny kanał dystrybucji.

Narastająco, w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku Miraculum szacuje przychody ze sprzedaży netto na poziomie 20 941 tys. zł, co stanowi wzrost o 61 proc. w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2021 r., kiedy to wyniosły one 12 981 tys. zł.

Miraculum zwiększa swoją ekspozycję na rynki zagraniczne. W czerwcu spółka odnotowała wzrost sprzedaży eksportowej. Przychody z tego tytułu wyniosły 553 tys. zł i jest to wzrost względem czerwca 2021 roku o 18,42 proc. W minionym miesiącu została zrealizowana znacząca dostawa do nowego klienta z Mołdawii a także między innymi do klientów z Hiszpanii i z USA. Spółka zapowiada dalsze wzrosty w tym kanale sprzedaży.

- Mimo trwającej wojny w Ukrainie i wstrzymaniu dostaw do Rosji, dział eksportu zwiększył sprzedaż r/r, a uzyskana marża ze sprzedaży urosła jeszcze bardziej dzięki korzystnym kursom walut. Z optymizmem patrzymy także na nadchodzące miesiące – negocjujemy kolejne zagraniczne kontrakty (między innymi z kontrahentem z Dubaju, ZEA oraz KSA), planujemy udział w międzynarodowych targach. Jesteśmy przekonani, że podejmowane działania przyczynią się do wzrostu sprzedaży eksportowej w kolejnych kwartałach – komentuje Sławomir Ziemski, członek zarządu Miraculum.

Równolegle, spółka przygotowuje się do realizacji zamówienia z Arabii Saudyjskiej o wartości ok. 430 tys. zł. Dostawy zaplanowane są na III kwartał 2022 roku.

Narastająco, w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku Miraculum szacuje przychody ze sprzedaży netto na export na poziomie 3 984 tys. zł, co stanowi wzrost o 58 proc. w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2021 roku, kiedy to wyniosły one 2 518 tys. zł.

 

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl