SZTUKA ODPOCZYWANIA


SZTUKA ODPOCZYWANIA
2022-08-04
URLOP IDEALNY? TO TAKI NA KTÓRYM W PEŁNI ODPOCZNIESZ I ZREGENERUJESZ SIĘ. CZY URLOP MOŻE TRWAĆ CAŁY ROK? NIESTETY NIE, ALE CODZIENNE RYTUAŁY POMOGĄ NAŁADOWAĆ WEWNĘTRZNE AKUMULATORY, TAK BY ATMOSFERA WAKACYJNEJ BEZTROSKI TOWARZYSZYŁA CI TAKŻE PO POWROCIE DO DOMU.

Wielu ekspertów jest zdania, że urlop powinien trwać przynajmniej dwa tygodnie. To wystarczający czas, by zapomnieć o obowiązkach i się zrelaksować. Inni są zdania, że trzytygodniowa przerwa od pracy to dopiero strzał w dziesiątkę. Pierwszy tydzień nasz organizm przygotowuje się do odpoczywania, pozwala na wyhamowanie i przestawienie z trybu pracy na wypoczynek. Drugi tydzień to czas właściwego relaksu. W trzecim tygodniu nasz organizm powoli zaczyna się mobilizować i przygotowywać do powrotu do pracy. Niezależnie od tego, na jak długi urlop się wybierasz, warto zadbać, by stan błogości towarzyszący wakacyjnemu wypoczynkowi został z Tobą na dłużej.

SPIESZ SIĘ POWOLI

Nerwowo zrywasz się z łóżka na dźwięk budzika? W pośpiechu jesz śniadanie, albo wybiegasz z domu bez niego? Poranek w takim chaosie nie wprowadza w dobry nastrój. Jak dobrze zacząć nowy dzień? Staraj się wstawać zawsze o tej samej porze - na tyle wcześnie, by spokojnie wziąć prysznic, spokojnie zjeść śniadanie i napić się kawy czy herbaty. Ubrania do pracy przygotuj dzień wcześniej, miej też spakowany komputer i naładowany telefon. Nic tak nie wytrąca z równowagi jak nerwowe poszukiwanie dokumentów, które wczoraj z pewnością zostawiłaś na stole…

SPACER O PORANKU?

Czemu nie! To pewne, że dawka ruchu na świeżym powietrzu ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie. Nie musi to być kilkukilometrowy jogging. W ciepłych miesiącach warto samochód zamienić na rower, albo chociaż kilka przystanków przejść na pieszo. Nawet w mieście słychać śpiew ptaków i można cieszyć się pięknem przyrody. Przed wyjściem z domu pamiętaj o aplikacji dezodorantu np. Sanex Zero%, który pozwoli zachować uczucie komfortu przez cały dzień – w drodze do i w trakcie pracy.

DZIEŃ DLA SIEBIE

W natłoku codziennych obowiązków, nie zapominaj o sobie. Ustal jeden dzień w tygodniu, który spędzasz tylko sama ze sobą. Zaproś siebie na kolację, wyjdź do kina lub na zakupy. Możesz ten dzień przeznaczyć też na odwiedzenie salonu urody lub czytanie książki na łonie natury. Staraj się wtedy być offline. To tylko Twój czas! Takie odcięcie się od codziennych trosk daje przestrzeń na nowe pomysły, projekty i… marzenia.

CENNY KONTAKT

Social media i komunikatory umożliwiły nam utrzymywanie relacji na odległość. To wspaniałe rozwiązanie, gdy bliska nam osoba jest w innym mieście lub kraju. Natomiast przeglądanie instastories czy lajkowanie postów na Facebooku nie zastąpi spotkania w realu. Dlatego staraj się regularnie umawiać z przyjaciółmi i najbliższymi. Utrzymywanie bliskich relacji to dbanie o swój dobrostan psychiczny. Świadomość, że mamy z kim się śmiać, rozmawiać, dzielić troskami, daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu w codziennym życiu.

RYTUAŁ DLA CIAŁA

Wizyta w SPA to wspaniałe doświadczenie dla ciała i duszy. Dotyk masażysty czy fizjoterapeuty ma magiczną moc. Zmniejsza napięcie mięśni, obniża poziom stresu, pomaga się odprężyć i zrelaksować. Regeneruje nasze ciało, ale pozwala zredukować również zmęczenie psychiczne. Nawet jeśli nie masz możliwości regularnego korzystania z wizyt w gabinecie, poproś partnera o masaż karku czy pleców. Takim pielęgnacyjnym rytuałem może być też codzienna kąpiel lub prysznic. Woda w odpowiedniej temperaturze (letnia – wspaniale orzeźwi, ciepła – pozwoli się odprężyć) skutecznie poprawi samopoczucie. Do mycia wybieraj produkty, które będą pielęgnowały skórę, bez podrażniania jej, takie jak z linii Sanex Zero%, które nie zawierają mydła, barwników i siarczanów. Uczuciem świeżości i komfortu będziesz mogła cieszyć się przez wiele godzin dzięki odpowiedniej ochronie. Dezodoranty z linii Sanex Zero% w sprayu synchronizują się z Twoim ciałem, zapobiegając tworzeniu się i wydzielaniu nieprzyjemnych zapachów aż do 48 godzin.

Nadesłał:

kabe1

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl