Startuje Festiwalowe Lato Konesera! Moc atrakcji dla dzieci i całych rodzin


2022-06-29
Festiwal Zręczności, spektakle teatralne, warsztaty i inne atrakcje. Tegoroczne Festiwalowe Lato Konesera to wiele wydarzeń dla dzieci i całych rodzin. A co istotne – wstęp na zdecydowaną większość z nich jest bezpłatny!

Rok szkolny zakończył się, a to oznacza, że rozpoczęły się wakacje. To również znak, że zaczyna się  Festiwalowe Lato Konesera. Wśród rozmaitych atrakcji wiele z nich to doskonały pomysł na spędzenie czasu dla dzieci lub w gronie rodziny. Już w sobotę, 2 lipca, rusza Festiwal Zręczności. To unikalne, bezpłatne warsztaty cyrkowe, będące okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy. Kolejne wydarzenia - 9 i 16 lipca.

Wielkim wydarzeniem dla najmłodszych Koneserów sztuki będzie cykl plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury (wstęp wolny). Wśród dostępnych tytułów, część skierowana jest do dziecięcej publiczności i całych rodzin:

  • 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek",
  • 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia",
  • 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa".

- Centrum Praskie Koneser to miejsce, w którym sztuka jest dostępna dla każdego. Również dla najmłodszych. Spektakle teatralne czy interesujące warsztaty pobudzają kreatywność, uczą obcowania z kulturą, a także pozwalają na spędzenie inspirującego czasu w gronie całej rodziny - mówi Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.

Najmłodsi podczas Festiwalowego Lata Konesera będą mogli również rozwinąć swoje umiejętności plastyczne - dla młodych fanów sztuki przygotowano wydarzenie Maluj z Koneserem w Domu ze Sztuką. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek lipca, w godz. 12.00-14.00 (wstęp wolny, konieczne jest pobranie wejściówki). Oprócz tego, Festiwalowe Lato Konesera to również:  

  • Poranki z Bolkiem i Lolkiem, każda sobota, godz. 11.00-12.00, Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny),
  • Strefa GIGA GIER, dostępna codziennie, plac Konesera (bezpłatnie),
  • Akademia Magii Magic Mind Museum, 5, 12 i 19 lipca, godz. 17.30-18.30, plac Konesera (wstęp wolny).

Co warto podkreślić, wydarzenia Festiwalowego Lata Konesera dla dzieci organizowane są pod honorowym patronatem UNICEF Polska. To już kolejna, po Magicznym Dniu Dziecka w Magic Mind Museum, współpraca pomiędzy Centrum Praskim Koneser a tą organizacją.

- Cieszę się, że mogliśmy objąć patronatem honorowym tak ciekawy projekt dla dzieci jakim jest Festiwalowe Lato Konesera. Wydarzenia przygotowane przez Centrum Praskie Koneser, pozwolą najmłodszym nie tylko korzystać z wielu wspaniałych atrakcji, ale również rozwijać swoje pasje i talenty.- podkreśla Paweł Barski, dyrektor marketingu i komunikacji UNICEF Polska.

Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. 

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl