Sprawdź, czy masz cukrzycę. Bezpłatne badania poziomu cukru w Twojej miejscowości


Sprawdź, czy masz cukrzycę. Bezpłatne badania poziomu cukru  w Twojej miejscowości
2022-11-22
Skorzystaj z bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi w swojej miejscowości i odbierz materiały edukacyjne. Trwa ogólnopolski program profilaktyczny Narodowe Badanie Poziomu Cukru, organizowany przez Fundację NEUCA dla Zdrowia.

Skorzystaj z bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi w swojej miejscowości i odbierz materiały edukacyjne. Trwa ogólnopolski program profilaktyczny Narodowe Badanie Poziomu Cukru, organizowany przez Fundację NEUCA dla Zdrowia. W listopadzie badania odbędą się m.in. w takich miastach jak Gdańsk, Warszawa, Lublin, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Gostynin, Tychy, Łódź, Zgierz, Skierniewice, Gdynia, Gostynin, Czerwonak, Magdalenka, Skierniewice
i Dzierżoniów.

Fundacja zaprasza zainteresowane osoby do darmowego przebadania się i oznaczenia poziomu glikemii w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Wszystkie informacje nt. kampanii edukacyjno-profilaktycznej wraz z harmonogramem i lokalizacjami są dostępne na https://narodowebadaniecukru.pl/ i profilu Fundacji na Facebooku.

¼ chorych nie wie, że ma cukrzycę. A Ty?

To pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, organizator Narodowego Badania Poziomu Cukru. – Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, lawinowy wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 wynika z dzisiejszego stylu życia: braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej diety, których konsekwencją jest nadwaga i otyłość, a także życia w stresie i pośpiechu.

Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cukru we krwi. szacuje się, że ¼ chorych na cukrzycę nie wie, że choruje, a tym samym nie podejmuje leczenia. Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia uruchomiła Narodowe Badanie Poziomu Cukru, program którego celem jest wykrycie osób zagrożonych cukrzycą, a w drugim kroku - realna pomoc chorym lub zagrożonym

Listopad miesiącem świadomości zagrożenia cukrzycą

Toruńska Fundacja, realizując Narodowe Badanie Poziomu Cukru, chce dotrzeć z możliwością oznaczenia poziomu cukru we krwi do każdego, kto być może jest nieświadomy zagrożenia cukrzycą. Dlatego od tego roku oferuje Polakom darmowe badania i materiały edukacyjne. W listopadzie Fundacja uruchomiła dodatkowe działania, zwiększające świadomość tej agresywnej choroby cywilizacyjnej. M.in. 14 listopada zaprosiła na bezpłatny webinar „Cukrzyca – wszystko, co musisz o niej wiedzieć”, który poprowadziła Agnieszka Szuwała, dietetyk i edukator diabetologiczny. Rozmowa poruszyła takie problemy jak: normy glikemii, istotne badania czy czynniki ryzyka cukrzycy oraz metody ich rozpoznania i sposoby uniknięcia choroby. Webinar do obejrzenia na profilu Fundacji NEUCA dla Zdrowia na Facebooku.

- 14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy – mówi Sybilla Walczyk, rzecznik prasowy Grupy NEUCA. – Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia szczególnie w tym jesiennym miesiącu jeszcze mocniej akcentuje swoją kampanię informacyjną, mającą na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. ryzyka związanego z nieprawidłowym poziomem cukru.

Jak przygotować się do badania poziomu cukru?

Badanie wykonuje się z próbki krwi. Pacjent powinien być na czczo (bez jedzenia i picia), dopuszcza się wypicie niewielkiej ilości wody by np. popić tabletki.

Więcej informacji nt. cukrzycy dowiesz się z webinaru: Cukrzyca - co musisz o niej wiedzieć

 

*************************************************************************************

O Nas:

Fundacja NEUCA dla Zdrowia skupia się na działalności w obszarze profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Przebadała już ponad 150 tysięcy pacjentów w całym kraju. Fundacja dociera z mobilnymi przychodniami umożliwiającymi przeprowadzenie badań przesiewowych do większych i mniejszych miejscowości przez cały rok. Licznymi działaniami promuje aktywność fizyczną i wspiera charytatywnie osoby w potrzebie. 

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl