Rytuały zdrowia w SPA na łonie natury


Rytuały zdrowia w SPA na łonie natury
2023-05-12
Ruszają cykliczne sesje w Witalnej Wiosce – wyjątkowym SPA pod gołym niebem. Odnowa biologiczna na świeżym powietrzu to kusząca propozycja hotelu Manor House na ciepłe weekendy.

Cisza i spokój miejsca za miastem. Czyste powietrze. Bliskość kojącej zmysły przyrody. Wokół zabytkowy park z pięknym starodrzewem. Nad głową wieczorne niebo. To sielskie otoczenie Witalnej Wioski SPA w mazowieckich Chlewiskach. Owa bajkowa osada, zbudowana na terenie jednej z najstarszych posiadłości szlacheckich w Polsce, to dziś część Najlepszego Hotelu SPA w Polsce (nagroda Perfect SPA Awards 2023). Jest to miejsce stworzone z myślą o relaksie, oczyszczeniu i odmłodzeniu. Drewniane chaty saunowe, głębokie beczki, atrakcje pod chmurką i przestrzeń do biesiadowania – wszystko to sprzyja odpoczynkowi, regeneracji organizmu i wzmocnieniu sił witalnych.

- W Witalnej Wiosce SPA łączą się energie żywiołów Ognia, Powietrza, Wody i Ziemi, co służy chwili wytchnienia od codzienności i pomaga wyciszyć się, odstresować, odzyskać spokój i wewnętrzną równowagę. Korzystanie z naturalnych metod w miejscu przepełnionym dobrą energią i relaksującą atmosferą wspomaga zdrowie i przedłuża biologiczną witalność. Właśnie udostępniliśmy Gościom dwie chaty, w których można oddać się relaksowi: Ruską Banię i Chatę Ziołową. Zapach świeżego drewna, przytulność naturalnych materiałów, ciepło rozluźniające mięśnie i niwelujące napięcia doskonale wpisują się klimat naszego zewnętrznego SPA. Po rozgrzewającym saunowaniu można zanurzyć się w zimnej wodzie, można wziąć ciepłą kąpiel w wielkiej bani lub posiedzieć przy ognisku. Warto przejść ścieżką świetlno-powietrzną, podczas której naprzemiennie poddajemy ciało działaniu ciepła i zimna. Kuracja Kneippa niesie emocjonujące doznania i ma wiele zalet dla zdrowia – tłumaczy Małgorzata Przydacka, Szefowa SPA w hotelu Manor House.

Witalna Wioska SPA to 8 drewnianych chat z atrakcjami SPA. Są tu świeżo odnowione duża chata z sauną ziołową, o niższej temperaturze i zapachu polskich ziół miesząca do 26 osób oraz Ruska Bania (do 30 osób) z witkami brzozowymi do chłostania. Są też mniejsze chaty do 8 osób): 2 z beczkami polskimi, w których można wziąć gorącą kąpiel pod gwieździstym niebem lub pod dachem, chata z najcieplejszą sauną fińską i aromaterapią oraz chata z sauną świetlną na podczerwień. Znajdują się tu także beczki z zimną wodą i  japońska balia do szybkiego schładzania ciała, prysznice wrażeń i lodowe wiadro pod chmurką oraz biesiadne stoły przy płonącym ognisku. Całości dopełnia wygodne zaplecze techniczne - chaty barmana i gospodarza z toaletą i przebieralnią.

Odnowa biologiczna w Witalnej Wiosce SPA jest dostępna zarówno dla gości hotelowych podczas indywidualnych pobytów, jak i dla osób z zewnątrz (spoza hotelu). Z kolei zorganizowane grupy konferencyjne w czasie wonnym od szkoleń mogą korzystać również ze Słowiańskich rytuałów zdrowia.  Relaks w saunach: fińskiej, ziołowej i infrared, kąpiele w beczkach z gorącą wodą lub w baniach z zimną wodą, a także masaże wykonywane stopami przez terapeutów i inne atrakcje w tym klimatycznym outdoorowym SPA, wspomagają poprawę ogólnej kondycji organizmu i samopoczucia. Czas spędzony w Witalnej Wiosce SPA służy poprawie zdrowia i samopoczucia, jest też bardzo przyjemny i ułatwia nawiązywanie relacji z innymi uczestnikami wieczornych sesji.

Tradycyjna Ruska Bania znajdowała się w drewnianym domku z piecem opalanym drewnem, najczęściej nad rzeką lub jeziorem, by umożliwić naprzemienne parowe kąpiele z kąpielami w zimnej wodzie. Było to miejsce, które łączyło odpoczynek i odnowę biologiczną z towarzyskimi spotkaniami. Z jednej strony można było regenerować siły i hartować organizm, z drugiej prowadzić rozmowy prywatne i biznesowe w nieformalnych okolicznościach. Nasza Witalna Wioska zawiera więcej elementów, ale wszystkie jej atrakcje, położenie w i cała przestrzeń pełnią dokładnie te same funkcje, co sprawia, że pobyty z Witalną  Wioską SPA są bardzo lubiane przez naszych Gości. – mówi Dorota Tokarska, Dyr. Marketingu kompleksu hotelowego Manor House SPA****Pałac Odrowążów*****.  

Tegoroczny sezon ciepłych weekendów w SPA „pod chmurką” trwa od czerwca do września  włącznie. Witalna Wioska działa w piątki w godzinach 19:00-21:00 oraz w czwartkowy wieczór podczas długiego weekendu w czerwcu (8-11.06.2023). Dla zorganizowanych grup dostępne są indywidualnie ustalane terminy.

Obok Witalnej Wioski SPA znajduje się Chata Solna, w której codziennie odbywają się dobroczynne dla zdrowia seanse.  Można też spędzić błogi czas w energetycznym Ogrodzie Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, Ogrodem Zen, spirala, labiryntem i Piramidą Horusa albo zwiedzać zabytkowy park ścieżkami historyczną, przyrodniczą lub rekreacyjną. W Manor House znajduje się wiele słowiańskich symboli. Są runy i głagolica w łączniku między Pałacem Odrowążów i strefą SPA&Wellness. W lodowni mieści się Muzeum Bogów i Bożków Słowiańskich, a w lochach można wysłuchać słuchowiska z miejscową legendą. Wśród nietuzinkowych atrakcji (tylko dla grup) dostępny jest „firewalking” - próba ognia, polegająca na chodzeniu boso po rozżarzonych węglach.

W 2023 r. Manor House został wybrany najlepszym Hotelem SPA w Polsce. Słynie z najlepszego od lat holistycznego SPA w kraju z bezchlorowym basenem, kompleksem Łaźni Rzymskim i Gabinetami Bioodnowy. Jest enklawą dla dorosłych (hotel bez dzieci), przyjazną weganom i alergikom.
Więcej na ten temat: www.manorhouse.pl

Nadesłał:

Manor House SPA
http://www.manorhouse.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl