Przyjdź na mammografię i zbadaj o swoje zdrowie


2022-12-01
Mammografia to skuteczna metoda wczesnego wykrywania raka piersi. Dlatego nie warto zwlekać z badaniami profilaktycznymi i w ten sposób dać sobie szansę na całkowite wyzdrowienie!

W środę 7 grudnia od godziny 9.00 do godziny 15.00 przed Galerią Łomianki stanie specjalistyczny mammobus, w którym będzie można bezpłatnie wykonać badanie piersi w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Na badanie obowiązuje rejestracja.

Z bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie przed Galerią Łomianki będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka – ich matka, siostra lub córka chorowała na raka piersi lub występują u nich mutacje genów BRCA1 lub/i BRCA2 i w ramach Programu Profilaktyki otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Na badanie mammograficzne należy się zarejestrować pod numerem telefonu 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz. Przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty, który będzie potrzebny do weryfikacji uprawnień.

Zgłaszając się na badanie 7 grudnia w mammobusie pacjentka powinna mieć ze sobą dowód osobisty oraz wyniki wcześniejszego badania piersi, o ile takie było wykonywane. Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się od pasa w górę. 

Badanie potrwa krócej niż kwadrans i wykonają je specjaliści LUX MED. Zdjęcia zostaną wysłane do przychodni, gdzie lekarz specjalista przygotuje opis, który pacjentka otrzyma listem na wskazany adres. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. 

Mammobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania stanie 7 grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00 przed podwarszawska Galerią Łomianki przy ulicy Brukowej 25 w Łomiankach.

Nadesłał:

Galeria Łomianki
http://galerialomianki.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl