Podaruj książkom drugie życie i pomóż potrzebującym dzieciom


Podaruj książkom drugie życie i pomóż potrzebującym dzieciom
2023-11-16
Już 14 listopada startuje akcja „Cyrkuluj książeczko”, czyli coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo we współpracy z Fundacją „Już Pomagam”.

Egzemplarze przyniesione przez klientów trafią do maluchów przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2024 roku. 

Czytanie książek to doskonały sposób na spędzenie czasu, który kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, i pozwala poznawać kulturę. To korzyści, które są niezwykle ważne dla każdego dziecka. Z myślą o maluchach, które przebywają w szpitalach, placówkach pogotowia opiekuńczego i mają ograniczony dostęp do ciekawej lektury, od kilku lat odbywa się zbiórka książek pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”. Inicjatywa jest współorganizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację „Już Pomagam”, a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci.

– Od kilku lat zapraszamy naszych klientów do udziału w akcji „Cyrkuluj książeczko” i jak dotąd spotykaliśmy się z bardzo dużym odzewem. Mam nadzieję, że podobnie będzie również podczas najbliższej edycji. Zachęcam, żaby przejrzeć domowe biblioteczki, a książki, które przeczytaliśmy razem z dziećmi i raczej nie panujemy do nich wracać, przynieść do naszego centrum handlowego. Z pewnością wywołają uśmiech u nowych, małych czytelników – mówi Adam Kozioł, menedżer marketingu Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo.   

Książki z bajkami, wierszykami, powieści, lektury szkolne, albumy czy komiksy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. Wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni w pasażu galerii, która będzie dostępna od 14 listopada 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku. 

Książki można przynosić do w Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo, Ustowo 45 koło Szczecina w godzinach pracy obiektu. 

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl