Healthnomic rozpoczyna współpracę z Grupą INC, w planach CrowdConnect i debiut na NewConnect


Healthnomic rozpoczyna współpracę z Grupą INC, w planach CrowdConnect i debiut na NewConnect
2021-08-04
Healthnomic S.A., firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, podpisała umowy ze spółkami z Grupy kapitałowej INC S.A., które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect.

Healthnomic S.A., firma z branży medtech, specjalizująca się w zdalnej diagnostyce oraz rozwoju autorskiej platformy telemedycznej, podpisała umowy ze spółkami z Grupy kapitałowej INC S.A., które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. Na przestrzeni IV kwartału br. ma wystartować oferta publiczna akcji Spółki, której warunki zostaną zaprezentowane m.in. na platformie CrowdConnect.pl. Z kolei dopuszczenie akcji Healthnomic do obrotu na rynku NewConnect planowane jest na I poł. 2022 r. Spółka deklaruje, że środki pozyskane w ramach emisji akcji przeznaczy na komercjalizację wynalazku SnoreOff oraz finansowanie pozostałych projektów badawczo-rozwojowych Healthnomic.

Celem Spółki jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia przy pomocy takich urządzeń jak EPAP, poligrafia, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. Pełen proces będzie zarządzany zdalnie dzięki autorskiemu środowisku telemedycznemu OmniHealth, z którym kompatybilne będą zarówno urządzenia diagnostyczne jak i terapeutyczne. Pozwoli on na w pełni zdalne zarządzanie procesem badań oraz późniejszego leczenia.

- Pandemia choroby COVID-19, a także rosnąca zachorowalność na choroby cywilizacyjne powodują duże zapotrzebowanie na usługi terapeutyczno-diagnostyczne oferowane przez Healthnomic. Już teraz oferujemy usługę zdalnej diagnostyki obturacyjnego bezdechu sennego dzięki naszemu urządzeniu do badania oraz autorskiemu systemowi telemedycznemu OmniHealth. Pracujemy nad nową wersją urządzenia, które poszerzy obszary diagnostyczne o poligrafię, Holter EKG i miografię. To co jednak najważniejsze, szykujemy się do wprowadzenia na rynek naszego wynalazku. SnoreOff jako jedyne na świecie urządzenie typu EPAP będzie leczyło chrapanie i bezdech senny z wykorzystaniem zaworu Tesli. W lipcu złożyliśmy wniosek w urzędzie patentowym, a wprowadzenie na rynek zostało zaplanowane na jesień br. – informuje Dariusz Głogowski, prezes zarządu Healthnomic.

Urządzenie SnoreOff autorstwa Healthnomic zostało stworzone w oparciu o metodę EPAP (ang. Expiratory Positive Airway Pressure). Jest to coraz popularniejsza metoda leczenia pacjentów cierpiących na obturacyjny bezdech senny lub chrapanie proste. Jest to niewielki element w formie pudełeczka z krótkimi tunelami wprowadzonymi do nozdrzy. W trakcie wdechu urządzenie pozwala na swobodny przepływ powietrza. Gdy następuje wydech przepływ powietrza zostaje utrudniony, tym samym powstaje podwyższone ciśnienie w górnych drogach oddechowych, które nie pozwala na zapadanie się dróg oddechowych ani na wpadanie ich w wibracje. Urządzenie może stanowić alternatywę dla zabiegów chirurgicznych czy urządzeń ortodontycznych oraz przede wszystkim pomagać pacjentom, którzy nie są w stanie korzystać z urządzeń CPAP.

- Aktualnie na polskim rynku nie ma tego typu rozwiązań, więc wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy jako pierwsi damy pacjentom oraz lekarzom możliwość leczenia chrapania dzięki metodzie EPAP. Zarówno SnoreOff jak i pozostałe projekty R&D nad którymi pracujemy mają bardzo duży potencjał komercyjny – dodaje dr Aleksandra Jarecka-Dobroń, Dyrektor Medyczna Spółki.

Wprowadzenie do oferty Healthnomic urządzenia SnoreOff jest odpowiedzią na ten coraz częstszy problem oraz na brak prostej i skutecznej metody jego leczenia. Aby pozyskać środki na komercjalizację rozwiązania na rynku polskim i zagranicznym, Spółka planuje zorganizować ofertę publiczną akcji, którą planuje przeprowadzić we współpracy z Domem Maklerskim INC S.A. Emisja ma się odbyć na przestrzeni IV kwartału br. a jej warunki zostaną zaprezentowane m.in. w ramach platformy Crowdconnect. Jednocześnie Spółka zawarła umowę z INC S.A. na świadczenie usług autoryzowanego doradcy, który wesprze Spółkę w procesie wprowadzenia akcji na rynek NewConnect.

- Grupa INC wielokrotnie udowadniała, że jest najbardziej skutecznym podmiotem we wprowadzaniu Spółek na rynek NewConnect. Wybór tego podmiotu był więc oczywisty. Cieszymy się również, że specjaliści z Grupy INC dostrzegli potencjał w naszych projektach i zdecydowali się podjąć z nami współpracę. W pierwszej kolejności pozwolimy inwestorom wesprzeć projekty Healthnomic w ramach oferty publicznej. Pozyskane środki pozwolą nam wspomóc komercjalizację SnoreOff oraz prace B+R nad naszymi pozostałymi wynalazkami. Następnie wraz z INC S.A. rozpoczniemy proces wprowadzenia Spółki na rynek NewConnect. Debiut na małej giełdzie powinien mieć miejsce na przestrzeni I półrocza przyszłego roku – komentuje Dariusz Głogowski, Prezes Zarządu Healthnomic S.A.

Plany rozwoju Healthnomic zakładają regularny rozwój oferty diagnostycznej oraz terapeutycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim chorób układu krążenia, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz innych chorób związanych z układem oddechowym.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl