Fundacja Globalworth dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej Ultrakrew


Fundacja Globalworth dołącza do ogólnopolskiej akcji społecznej Ultrakrew
2021-12-02
1 grudnia po raz szósty rozpocznie się ogólnopolska zbiórka krwi w ramach akcji społecznej Ultrakrew, której partnerem została Fundacja Globalworth. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczna związaną z Covid-19 i w obliczu niedoboru krwi w całym kraju, będzie ona miała szczególne znaczenie.

Krew jest niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia i jest jedyną tkanką organizmu, której nie można wyprodukować w sposób sztuczny. Składniki krwi mogą być przechowywane tylko przez określony czas, dlatego tak ważne jest jej regularne oddawanie.


W czasie trwania akcji, w okresie od 1 grudnia 2021 do 31 stycznia 2022, w każdej placówce krwiodawstwa w kraju, będzie można oddać krew lub jej składniki na hasło Ultrakrew wspierając w ten sposób wydarzenie.

Fundacja Globalworth na przestrzeni 2022 roku zorganizuje akcje krwiodawstwa dla najemców wybranych nieruchomości należących do Globalworth w różnych miastach Polski.

Poprzez włączenie się do akcji Ultrakrew chcemy podnieść świadomość społeczną dotyczącą potrzeby regularnego oddawania krwi. Nasze obiekty w Polsce na co dzień odwiedza ponad 100 000 osób. Chcemy wykorzystać ten potencjał i zachęcać naszych najemców do dzielenia się krwią. Największą nagrodą za oddanie krwi jest bez wątpienia satysfakcja, że można komuś uratować życie i zdrowie.

Judyta Sawicka, członkini zarządu Fundacji Globalworth

Jeżeli potrzebujesz krwi albo jej składników, to jedyną szansą na Twoje zdrowie i życie jest drugi człowiek. Nikt z nas nie wie, kiedy my albo ktoś z naszych bliskich może jej potrzebować. Oddając krew jestem jak najlepszy inwestor. Dziś ja pomagam komuś, w przyszłości być może ktoś pomoże mi. Siłą Ultrakrwi jest zaangażowanie na wiele sposobów. Możesz oddać krew na nasze hasło, być z nami na plaży. Dla nas bardzo ważne są także osoby, które z różnych powodów nie mogą oddać krwi – mogą zrobić coś bardzo ważnego, zachęcić lub pójść wspólnie do centrum krwiodawstwa z osobą, która może. Ultrakrew jest dla każdego z nas.

Jacek Bastian, dyrektor akcji społecznej Ultrakrew

Dzięki odbywającej się już od 5 lat akcji, zebrano ponad 2050 litrów krwi, co dało  statystyczną szansę na zdrowie i życie 13 500 osób.

Akcję krwiodawstwa wspomagać będzie aktywność sportowa. 10 stycznia 2022 r. zespół Ultrakrwi spotka się na plaży w Świnoujściu, aby w ciągu 7 dni pokonać całe polskie wybrzeże propagując oddawanie krwi. Ekipa wystartuje ze Świnoujścia i będzie pokonywać dystans ponad 550 km wybrzeżem, aż do granicy polsko-niemieckiej w Piaskach, bez względu na pogodę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pokonania kilku kilometrów na plaży z zespołem Ultrakrwi. Udział jest całkowicie bezpłatny. Regularne oddawanie krwi i aktywność fizyczna mogą się wzajemnie uzupełniać. Dołącz do akcji, oddaj krew.

     
Fundacja Globalworth została założona w 2018 r. przez firmę Globalworth, największego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, jako organizacja non-profit niezależna od działalności handlowej grupy. Misja fundacji polega na opracowywaniu projektów opartych na trzech filarach: ludziach, miejscach i technologii. Wychodząc z założenia, że przyszłość społeczeństwa stanowią młodsze pokolenia, fundacja przede wszystkim dba o ludzi, realizując programy edukacyjne i projekty ułatwiające dostęp do wysokiej jakości usług medycznych, niezależnie od kategorii społecznej, do jakiej należą. Równie ważne są inicjatywy na rzecz mobilności społecznej, ekologizacji, inteligentnych miast czy rewitalizacji przestrzeni na potrzeby naszej społeczności. Ponadto Fundacja Globalworth jest przekonana o pozytywnym oddziaływaniu projektów wykorzystujących technologię, takich jak inkubatory dla młodych przedsiębiorców, i wspiera finansowanie innowacji, które łączą ludzi.

Nadesłał:

aleksandra.globalworth

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl