Emocjonująca wystawa RoboExpo w CH Focus


2024-02-02
Emocjonująca wystawa RoboExpo w CH Focus

Zaplanujcie wolny czas, aby wziąć udział w ekscytującym wydarzeniu! Od 7 lutego CH Focus zaprasza na wystawę robotów i interaktywnych technologii RoboExpo, prezentującą najnowocześniejsze osiągnięcia robotyki. Poza mówiącymi i naśladującymi ludzkie zachowania maszynami, czekają na was teatr robotów, robozoopark, rozgrywki w technologii VR, ciekawe warsztaty i wiele innych atrakcji. Przed wami długie tygodnie dobrej zabawy w towarzystwie fascynujących i zadziwiających robotów!

 

Już od środy CH Focus zamieni się w niezwykłe centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych! Na wystawie o powierzchni aż 700 mkw. zaprezentowanych zostanie wiele przykładów imponujących osiągnięć z dziedziny robotyki i sztucznej inteligencji, w tym ponad 50 nowoczesnych robotów z całego świata!

 

Wśród nich znajduje się interaktywny robot Promobot V4 o wielu umiejętnościach, który m.in. mówi i  porozumiewa się z ludźmi w różnych językach, a na dodatek rozpoznaje twarze, określa ich wiek i płeć. Będzie można zobaczyć popiersie Elvisa Presleya – ożywione za pomocą nowoczesnej technologii, które imituje postać, głos i ruchy legendarnego piosenkarza, a także popiersie Iron Mana, które reaguje na pstryknięcie palcem oraz klaśnięcie.

 

Swoje możliwości zademonstrują również: Unitree A1 – niezwykle zaawansowany technologicznie robot-pies, uwielbiany przez dzieci Derevyaka., Kiki – uroczy robot – dziewczynka, prezentująca dużo zaawansowanych funkcji, Aibo 2 – robo-szczenię, swoim zachowaniem przypominające prawdziwe zwierzę, oraz Alex – intrygujący robot pozostawiający po sobie wiele tajemnic. Nie zabraknie również lekcji programowania z Ozbotem oraz pokazu możliwości robota AxiDraw’a, który rysuje niezwykłe obrazy! Zobaczycie też w akcji roborękę, która, dzięki wymiennym końcówkom, zaskoczy was niezawodnością i precyzją!

 

RoboExpo to nie tylko ekspozycja robotów. To także prawdziwe centrum wirtualnej rzeczywistości. Dla fanów tej technologii przygotowano aż pięć specjalnych stref, w tym jedną dedykowaną okularom HoloLens, które przenoszą użytkownika w świat rozszerzonej rzeczywistości.

 

Po wystawie oprowadzać was będą animatorzy opowiadający o każdej maszynie i o tym, w jaki sposób może być wykorzystana przez ludzkość. Ponadto w trakcie zwiedzania będziecie mogli uwiecznić swoją wizytę przy interaktywnym selfie lustrze, które wykona pełnometrażowe zdjęcie i wyśle je na podany adres mailowy. Nie zabraknie również hologramów 3D, które zaskoczą was swoim realizmem. Ale to nie koniec atrakcji! Podczas ekspozycji dostępne będą także teatr robotów, robozoopark i symulator jazdy, a dla najmłodszych zaplanowano ciekawe warsztaty.

 

Przyjdź i przekonaj się, jak fascynujący może być świat technologii! Czekamy na Ciebie! RoboExpo czynne będzie codziennie, w okresie od 7 lutego do 31 kwietnia, w godz. 10.00-20.00. Wystawa będzie zlokalizowana na parterze galerii obok salonu H&M. Wydarzenie jest biletowane. Bilety online na wystawę można zakupić na stronie https://roboexpo.pl.

 

Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl. 

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl