Daj książkom drugie życie i przekaż potrzebującym dzieciom


Daj książkom drugie życie i przekaż potrzebującym dzieciom
2022-12-06
Akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko” to coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Bielany we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Wszystkie egzemplarze przyniesione przez odwiedzających podwrocławską galerię handlową zostaną przekazane maluchom przebywającym domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Czytanie kształtuje wyobraźnię i pomaga oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą tych maluchach co roku organizowana jest zbiórka książek pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”, a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci.

– Przekazać książki i dać im drugie życie może każdy. Akcję zbierania książek dla dzieci przeprowadzamy naszym obiekcie od blisko dekady. Cel jest szczytny, więc tym bardziej cieszy nas zaangażowanie klientów, którzy przyczyniają się do zachęcania najmłodszych do czytania – mówi Martyna Raczkowska, manager ds. marketingu w Centrum Handlowym Auchan Bielany.

Książki z bajkami, powieściami, wierszykami, lekturami szkolnymi czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Bielany zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. Wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan Bielany i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii będzie dostępna od 14 listopada do 31 stycznia 2023 roku. Książki można przynosić do Centrum Handlowego Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich w godzinach pracy obiektu, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 21.00,  soboty od 9.00 do 21.00, a w niedziele handlowe od 9.30 do 20.00. 

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl