Bezpłatne badania mammograficzne przed VIVO! Piła


Bezpłatne badania mammograficzne przed VIVO! Piła
2020-10-23
Już w najbliższą sobotę przed budynkiem VIVO! Piła stanie mobilny punkt diagnostyczny, mammobus firmy Mammo-Med. Na miejscu, 24 października, stan zdrowia bezpłatnie skontrolują panie w wieku 50-69 lat.

Październik uznawany jest za międzynarodowy miesiąc walki z rakiem piersi. W Polsce, każdego roku, na tę podstępną chorobę zapada blisko 20 000 kobiet, niestety aż 6 000 z nich umiera. Najlepszym i najmniej inwazyjnym sposobem, aby jej przeciwdziałać jest niezmiennie profilaktyka. Już w najbliższą sobotę przed budynkiem VIVO! Piła stanie mobilny punkt diagnostyczny, mammobus firmy Mammo-Med. Na miejscu, 24 października, stan zdrowia bezpłatnie skontrolują panie w wieku 50-69 lat.

Jedynie około 40% uprawnionych Polek poddaje się mammografii. Pora przełamać niechlubne statystyki i wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie - szczególnie, że nadarza się ku temu doskonała okazja. Aby za darmo skorzystać z możliwości skontrolowania piersi, wystarczy zarejestrować chęć udziału pod numerem telefonu: (58) 325-76-02. Z refundowanego badania będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 r.ż.

- Z ogromną przyjemnością włączamy się we wszystkie prospołeczne inicjatywy. Dzięki takim przedsięwzięciom jak to, uświadamiamy sobie istotę profilaktyki, skalę występowania raka piersi oraz fakt, że ta choroba może dotknąć nas czy bliskie nam osoby. Nie zwlekajmy - październik to idealny okres w roku, aby o siebie zadbać - apeluje Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.

Akcję przed pilskim VIVO! przeprowadzi wykwalifikowany personel medyczny, do badań wykorzystując nowoczesny sprzęt.

- W czasie gdy wszystkie oczy skupione są na stale rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19, często zapominamy o istnieniu innych schorzeń. Niestety rzeczywistość zatrważa - choroby onkologiczne stanowią stale bardzo istotny problem. Kluczową rolę w ich zwalczaniu stanowi prewencja. Dlatego nie bójmy się i walczmy o swoje zdrowie! Pamiętajmy, że mammografia jest badaniem bezbolesnym i pozwala na wykrycie zmian na wczesnym etapie, a tym samym zwiększa szansę na pełne wyleczenie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału - zachęca Agnieszka Huczko, przedstawicielka Mammo-Med - organizatora przedsięwzięcia.

Wydarzenie odbędzie się 24 października w godz. 8:00-16:00 przed budynkiem VIVO! Piła. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestniczkom akcji na miejscu ściśle przestrzegane będą zasady reżimu sanitarnego. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowywanie przynajmniej 1,5-metrowego dystansu.

Szczegóły dostępne są pod adresem: https://vivo-shopping.com/pl/pila.

Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl