70% Polek chce odżywiać się zdrowiej, ale brakuje im pomysłów i czasu


70% Polek chce odżywiać się zdrowiej, ale brakuje im pomysłów i czasu
2022-03-11
Jak Polki podchodzą do zdrowego odżywiania? Czy są świadome wpływu diety na ich samopoczucie? Odpowiedzi na te i inne pytania można poznać dzięki analizie wyników badania przeprowadzonego przez GfK na zlecenie marek Purella Superfoods i NutriBullet.

Jak odżywiają się Polki?

Stale wzrastająca świadomość żywieniowa Polek dotycząca wpływu diety na ich zdrowie
i samopoczucie sprawiła, że współczesne kobiety przywiązują coraz większą uwagę do tego co i jak jedzą. Potwierdzają to wyniki badania potrzeb i zwyczajów Polek związanych z odżywianiem się, przeprowadzonego przez agencję GfK na zlecenie marek Purella Superfoods i NutriBullet. Jak możemy dowiedzieć się z raportu, 50% respondentek deklaruje, że stara się właściwie bilansować posiłki
i kupować zdrową żywność.
Jednocześnie 70% kobiet podkreśla, że chciałoby odżywiać się jeszcze lepiej. Co mają na myśli mówiąc o zdrowym odżywianiu? Najczęściej utożsamiają je ze spożywaniem dużej ilości warzyw i owoców, z ograniczeniem ilości spożywanych słodyczy, a także z rezygnacją z dań typu fast food. Jak jednak deklarują Polki, na drodze do zdrowego odżywiania się stoją im m.in. brak czasu, a także brak pomysłów na szybkie i zdrowe dania.

Szybko, łatwo i zdrowo - czy to możliwe?

Ostatnie lata pandemii sprawiły, że nawyki żywieniowe Polek znacząco się zmieniły. Jak wynika z badania, aż 80% kobiet samodzielnie przygotowuje posiłki w domu. Choć połowa z nich łączy codzienne gotowanie z przyjemnością, dzisiejszy tryb życia nie pozwala większości kobiet spędzać długich godzin w kuchni. Szukają więc prostych rozwiązań. 57% Polek preferuje posiłki, których przygotowanie zajmuje niewiele czasu. W związku z tym chętnie sięgają po urządzenia elektryczne, które ułatwiają im przygotowanie posiłków np. mikser, blender kielichowy czy robot kuchenny.

- Jak pokazują badania, kobiety chętnie spożywają koktajle warzywno-owocowe, na których przygotowanie potrzeba niewiele czasu. Zdecydowana większość, bo aż 85% nie zna jednak pojęcia „ekstrakcja składników odżywczych”. Jest to najefektywniejszy proces wyodrębniania wartości odżywczych z produktów, np. owoców, warzyw, orzechów czy nasion. Możliwe jest to między innymi przy pomocy blenderów kielichowych NutriBullet, które precyzyjnie rozdrabniają produkty na cząstki, aby były najlepiej przyswajalne przez organizm i lekkostrawne. - Jakub Czostkiewicz, NutriBullet Brand Manager CEE.

Wpływ superfoods w diecie na zdrowie i samopoczucie

77% kobiet ma świadomość, że dieta ma duży wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Chętnie interesują się wpływem poszczególnych składników odżywczych na organizm. Chociaż kobiety nie zawsze są tego świadome, w ich daniach coraz częściej pojawiają się produkty z kategorii superfoods.

- Superfoods to produkty pełne cennych składników, które wzbogacają dietę o unikalne wartości odżywcze, witaminy i minerały. Współczesne kobiety coraz częściej używają ich w swoich daniach, jednak wciąż nie są świadome, czym superfoods dokładnie są. Wiele Polek regularnie używa w swojej kuchni kurkumy, siemienia lnianego czy czarnuszki, nie mając przy tym świadomości, że są to produkty z tej kategorii. 30% ankietowanych kobiet zadeklarowało, że chętnie korzystałoby z dobrodziejstw superfoods, ale nie wie, które wybrać. Dlatego tak ważna jest edukacja na ich temat oraz pokazywanie możliwości wykorzystania superfoods w codziennym przygotowaniu posiłków. – mówi Natalia Ukleja, Brand Manager Purella Superfoods.

- NutriBullet wraz z marką Purella Superfoods udowadnia, że zdrowe odżywianie może być niezwykle szybkie i proste - z pomocą blendera kielichowego NutriBullet oraz produktów Purella Superfoods wystarczy dosłownie kilka chwil na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. - Jakub Czostkiewicz, NutriBullet Brand Manager CEE.

W odpowiedzi na potrzeby Polek, marki Purella Superfoods oraz NutriBullet połączyły siły i wspólnie edukują, motywują, a także inspirują Polki do poprawy nawyków żywieniowych.  Już teraz można zapoznać się m.in. ze zdrowymi przepisami zaprezentowanymi w postaci miniserialu kulinarnego „Superfoody na co dzień”, dostępnego na kanale YouTube Purella Superfoods. Dodatkowo obie marki prowadzą działania w mediach społecznościowych i zapewniają, że już niedługo ruszą kolejne wspólne aktywności.

Cały raport dostępny jest tu: www.purellasuperfoods.pl/raport               

O BADANIU:     

Szczegółowe dane można znaleźć w podsumowaniu raportu z badania potrzeb i zwyczajów związanych z odżywianiem się, przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie Polek w grudniu 2021 roku przez GfK na zlecenie marek Purella Superfoods i NutriBullet.            


Purella Superfoods zadebiutowała na rynku spożywczym w 2016 roku. W krótkim czasie stałą się jednym
z liderów w branży zdrowej żywności impulsowej i superfoods. Będąc producentem, firma czuje się odpowiedzialna za przyszłość branży spożywczej. Z tego względu regularnie prowadzi kampanie edukacyjne, promujące zdrowy styl życia i zachęcające konsumentów do świadomych wyborów żywieniowych.   

NutriBullet to marka nr 1 urządzeń blendujących w USA, która może pochwalić się ponad 80 milionami zadowolonych klientów na całym świecie. Urządzenia marki NutriBullet wyróżnia rewolucyjna technologia ekstrakcji składników odżywczych, minimalistyczny design oraz wysoka jakoś wykonania.

 

Nadesłał:

Vladyslava Adamska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl